14. 2. 2019

Můj příběh

Jsem nespoutaná žena. Po dvaceti letech společného života a pěti letech bolavého odpoutávání jsem ukončila nefunkční vztah, vzdala se společného majetku a našla svoji svobodu. Přijímám život takový jaký je, učím se ze všech lekcí, které mi přináší a raduji se z každého okamžiku. Uvědomuji si svou hodnotu a přijímám svoji sílu. Miluji sebe a svůj život. A vím, že život je Láska.

Ale vždycky to tak nebylo.

Svoji “ženu” jsem dlouho neznala. Žila jsem spíš v mužské energii a volný čas trávila sportováním s muži – lezla jsem po horách, jezdila na kole, chodila do posilovny. A čekala na “prince na bílém koni”. A jednoho dne opravdu přišel a já si s ním začala plnit své sny. Byl to můj první skutečný vztah a pak i první manželství.

Ale po letech jsme začali zabředávat do spoluzávislosti a přestaly nám fungovat polarity muž žena a taky sex. Samozřejmě jsme se snažili to změnit, pořád mezi námi byla láska, ale čím víc jsme se snažili, tím to bylo horší. Ve jménu vztahu jsme úplně ztratili sami sebe.

Navíc jsme stále vjížděly do kolejí starých energetických schémat a navzájem si otvíraly svá dětská zranění. Místo sdílení lásky jsme oba chtěli dostávat lásku. Já jsem chtěla, aby on uviděl moji “ženu” a on chtěl, abych já uviděla jeho “muže”. A tak jsme se pořád navzájem  zraňovali a míjeli… A já pak ze zoufalství bojovala a on utíkal…V  tomto závislém vztahu jsem i v posteli pořád čekala na muže, co udělá a on čekal na mě. Až přišla ta, která nečekala.

Uvědomila jsem si, že se musím vydat na svoji vlastní cestu – cestu sama k sobě, že hluboký vztah, po kterém toužím, mohou vytvořit jen dvě nezávislé bytosti.

Na své cestě jsem potkala  jógu, ajurvédu, rodinné konstelace, automatickou kresbu, Osho Zen Tarot, břišní tance, Tanec živlů, Tanec Luny, Tance dávných tradic, Reiki, havajské učení Ho´oponopono, Tantru, Cyklickou ženu, Loona Dance…. Také jsem hodně četla o posvátném ženství a učila se být sama se sebou a moje “žena” se začala probouzet.

Dlouho jsem si myslela, že pasivní role ženy znamená ležet na zádech a přijímat to, co nám muž “dělá”. Ale už vím, že to je jinak, že nemusíme čekat, ale můžeme si u muže vzít to, po čem toužíme. Vzít a zároveň dát – nabídnout mu své dary, sebevědomě, beze studu a beze strachu z odmítnutí.

My, ženy, jsme tu proto, abychom milovaly  a otvíraly muže a muži nás pak budou otvírat Bohu. Jsme tu proto, abychom vyzařovaly lásku a vyjadřovaly ji celým svým tělem, abychom byly Láskou! Svobodné, smyslné, tančící, celé…

Už deset let se věnuji tantrickým masážím (www.tantra-otvira.cz). Tantra pro mě znamená lásku k životu, ke svému tělu a otevřené srdce. Je to návrat k posvátné sexualitě, vědomému milování a způsob, jak uzdravit vztahy k sobě, k partnerovi i k ostatním. Na duchovní úrovni jde o spojení  energie těla a vědomí, tzn. spojení lásky, sexu a meditace.

Na cestě osobního růstu vám mohu také nabídnout výklad karet Osho Zen Tarot, který nepředpovídá budoucnost, ale ukazuje současnost. Pomůže vám zorientovat se v životě nebo ve vztazích.

Tady v Č.Budějovicích také nabízím lekce prožitkového tance pro ženy Loona Dance, ve kterém učím ženy, jak zacházet se svojí energií a jak udržet nebo oživit vášeň ve vztahu.  Loona Dance je pro mě další cestou, jak se spojit s nejhlubší moudrostí našeho těla, s tvořivou silou naší dělohy. Věřím, že každá žena je ve své podstatě něžná, milující, ale i smyslná a divoká…

Moje motto je: „Protanči se ke své vášni!”

Vášeň můžeme cítit k někomu, k něčemu nebo prostě k životu. Vášnivě se většinou líbáme, tančíme, ale klidně můžeme i vášnivě vařit nebo jezdit na kole. Vášeň nám rozbuší srdce a prohloubí dech a když dýcháme, tak žijeme…Bez vášně jedeme životem jen na jedničku… S vášní vnímáme barvy, zvuky, vůně, cítíme sebe i ostatní… naplno!

Život s vášní znamená umět se smát se slzami v očích, ne jenom mít rád, ale milovat, ne váhavě jít, ale rozběhnout se…

Být v plné ženské energii také znamená žít v souladu s menstruačním cyklem, přijímat menstruaci jako dar a respektovat proměny ženské energie. Jsme vlastně čtyři ženy v jedné a to je úžasné! Můžeme si to užívat my i náš partner.

Více na toto téma v E-booku “Čtyři rytmy ženy”